Papua Nová Guinea Sigri PB

od 503,70 Kč od 438 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Země původu: Papua Nová Guinea
Region: Waghi Valley, Western Highland Province
Nadmořská výška: 1.400 - 1.450 m n.m.
Zpracování: 
prané/mokré
Odrůda: Arusha
Producent: 
Carpenters Estates

Papuánská káva se pyšní snad tou nejsladší květinovou vůní, kterou jsme kdy u kávy poznali. V chuti nalézáme sladkost hroznového vína, tóny malin a mléčné čokolády. Celkově je to káva s velmi ovocnou, jemně zemitou chutí a téměř žádnou kyselostí. Velmi oblíbená jak u nás v pražírně, tak i mezi našimi zákazníky. Skvěle se hodí na přípravu espressa, ale při vhodné hrubosti mletí se hodí pro všechny druhy přípravy kávy.

Detailní informace

Váha: 1 Kg
Skladem
503,70 Kč
438 Kč bez DPH
Váha: 5 Kg
Momentálně nedostupné
2 167,75 Kč
1 885 Kč bez DPH
Váha: 10 Kg
Momentálně nedostupné
3 795 Kč
3 300 Kč bez DPH
Váha: 20 Kg
Momentálně nedostupné
6 785 Kč
5 900 Kč bez DPH
Váha: 40 Kg
Momentálně nedostupné
12 236 Kč
10 640 Kč bez DPH
Váha: 60 Kg
Momentálně nedostupné
16 698 Kč
14 520 Kč bez DPH
Váha: 60 Kg - min. odběr 10 pytlů
Na dotaz
15 525 Kč
13 500 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Káva Papua - Nová Guinea je pěstována na východní polovině ostrova Nová Guinea. Podobně jako u káv z Indonésie se můžeme setkat se dvěma typy této kávy - prvním je káva pěstovaná na větších farmách a plantážích pečlivě zpracovaná mokrým procesem, druhou možností jsou kávy od malopěstitelů, kteří používají také mokrý proces, ale jejich technologie nejsou tak dokonalé. Tím bohužel někdy trpěla pověst těchto menších pěstitelů, protože kvalita může velmi kolísat od farmáře k farmáři. Dnes již toto naštěstí moc neplatí - technologie se stávají dostupnější i menším pěstitelům a protože je papuánská káva opravdu výborná, byl z okolního světa vyvíjen “tlak”, aby byla zpracována kvalitněji a začala se rozdělovat do několika stupňů kvality. V současné době tedy již není problém sehnat i kávu od menších farmářů ve výborné kvalitě - navíc jsou tyto kávy čím dál častěji certifikovány jako organicky pěstované.

 

Kávovníky se pěstují v nadmořských výškách 1300 - 1800 metrů na ostrově ležícím severně od Austrálie. Dvě nejznámější guinejské kávy jsou Sigri a Arona. Kvalita zrn mírně kolísá sklizeň od sklizně, ale celkově je na velmi vysoké úrovni. Arabiky z Papui mají jednu z nejsladších vůni, které jsme u kávy poznali a chuťově je to také jeden z našich největších favoritů - střední tělo je příjemně nasládlé, téměř bez acidity, s lehounkou zemitostí a náznaky čokoládových tónů. Má výrazné aroma, také s nádechem čokolády či exotických květin. Skvělě se hodí pro espresso, kde tvoří krásnou tygrovanou cremu.